O nas

INTELIO JOHN PIOTR (dawna nazwa John Piotr Firma Handlowa) z siedzibą we Wrocławiu prowadzi działalność nieprzerwanie od 1990 roku. Założycielem, głównym udziałowcem jest dr inż. Piotr John, który ukończył kierunek Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. 

  

firma_intelio_eu_1

Od 1990 - 1992 firma zajmowała się zdobywaniem doświadczenia w handlu, usługach. Był to okres poszukiwań i odnalezienia najlepszej drogi rozwoju firmy.

Od 1992  zajmujemy się dystrybucją i serwisem amerykańskich urządzeń czyszczących z hydrosystemem marki Rainbow. 

Od 2000 roku jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy DLF Sp. z o. o. 


Od 2000 roku  sprzedajemy urządzenia do rehabilitacji i odnowy biologicznej wykorzystujące metodą kąpieli perełkowo-ozonowej o marce Ozonomatic. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki oraz autoryzowanym serwisem. Świadczymy usługi serwisowe pogwarancyjne i gwarancyjne.

  

logo_ozonomatic-autoryzowany-serwis-naprawy-gwarancyjne-pogwarancyjne-door-to-door-pl-opole-wroclaw-katowice-bielsko-warszawa-gdynia


Od 2003 r wykonujemy usługi w zakresie regeneracji baterii, akumulatorów oraz zgrzewania ogniw typu Ni-MH (niklowo wodorkowe), Ni-Cd (niklowo-Kadmowe) Li-on (litowe). Jesteśmy jedną z nielicznych firm na terenie kraju która zajmuje się tym profesjonalnie. Posiadamy specjalistyczne urządzenia i maszyny, które pozwalają naszym klientom zagwarantować niezawodność działania regenerowanych baterii. Dokonujemy regeneracji baterii do wszelkiego rodzaju elektronarzędzi np. stosowanych w usługach remontowo - budowlanych, ogrodnictwie oraz w robotach sprzątających i rowerach elektrycznych. Ogniwa zgrzewane są profesjonalnymi zgrzewarkami co sprawia że bateria po regeneracji działa jak fabrycznie nowa.


Ochrona środowiska

 W związku z wejściem w życie z dniem 12 czerwca 2009 r. ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. Nr 79, poz. 666) zmianie uległy przepisy dotyczące postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów. Celem wprowadzenia zmian było przede wszystkim ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko zużytych baterii i akumulatorów poprzez wprowadzenie zakazów dotyczących zawartości określonych substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach wprowadzanych do obrotu oraz zobowiązanie przedsiębiorców do zorganizowania zbierania i recyklingu powstających z nich odpadów, a także położenie nacisku na wysoki poziomu zbierania zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych.

 Zgodnie z nowymi przepisami JOHN PIOTR FIRMA HANDLOWA stała się wprowadzającym oraz zbierającym baterie i akumulatory, czyli przedsiębiorcą, który wykonuje działalność gospodarczą w zakresie wprowadzania do obrotu baterii lub akumulatorów po raz pierwszy na terytorium kraju. Prowadząc bezpośrednią sprzedaż baterii i akumulatorów do ich użytkowników staliśmy się także sprzedawcą detalicznym, czyli przedsiębiorcą, który w ramach wykonywanej działalności gospodarczej udostępnia odpłatnie lub nieodpłatnie baterie lub akumulatory w celu używania.

 Z racji wprowadzania do obrotu i sprzedaży baterii i akumulatorów zobowiązani jesteśmy do organizowania i finansowania zbierania, przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania zużytych baterii i zużytych akumulatorów powstających z wprowadzanych przez nas do obrotu wyrobów nowych. Wypełniając to zobowiązanie stworzyliśmy warunki zapewniające naszym klientom możliwość zwrotu zużytych baterii i akumulatorów powstałych z baterii i akumulatorów wprowadzonych przez nas do obrotu.


Od 2004 wprowadziliśmy do oferty roboty sprzątające i myjące: Roomba i Scooba firmy iRobot.  Od 2004 roku prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny robotów sprzątających.


Od 2006 wprowadziliśmy ofertę System Czyszczący Aura ROBOCLEAN. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki oraz prowadzi autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

logo_roboclean_serwis_intelio_eu_naprawa_pogwaracyjna-gwarancyjny_czesci_tanio_szybko_door_to_door_opole_wroclaw_katowice_bielsko_odkurzacz_wodny_s...


Od 2009 wprowadziliśmy ofertę robota kuchennego marki Kohersen. 


Od 2010 wprowadziliśmy ofertę oczyszczacza powietrza Coway. 


Od początku lat dziewięćdziesiątych firma obsłużyła ponad 25 tys. klientów, i rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku sprzedaży produktów gospodarstwa domowego, w tym sprzętu medycznego, z półki premium. Gwarantujemy klientom profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w systemie stacjonarnym oraz w systemie door-to-door czyli obsługa klienta bez konieczności osobistego dostarczania produktu do naprawy.  Firma jest w stanie dotrzeć do każdego klienta na terenie Polski, ale głównie koncentruje swoje działania w województwach:

 • Wielkopolskim
 • Opolskim
 • Dolnośląskim
 • Śląskim

 Kierujemy się jasnymi zasadami:

 • Oferujemy produkty wysokiej, jakości
 • Stawiamy na maksymalne zadowolenie Klientów oferując profesjonalną obsługę.
 • Szanujemy odmienne opinie
 • Odważnie wprowadzamy zmiany
 • Jesteśmy zaangażowani w to, co robimy
 • Zatrudniamy ludzi, którzy angażują się w wykonywaną pracę
 • Zapewniamy pracownikom możliwość podnoszenia kwalifikacji


Misja i wizja

Naszą misją jest codzienny wzrost, jakości życia, wypoczynku i zdrowia naszych klientów tak, aby codzienność była przyjemniejsza i chcieli współpracować z nami w przyszłości.

Cel ten osiągamy poprzez rekomendowanie naszym klientom nowoczesnych produktów do codziennego użytku domowego z zakresu robotyki oraz medycyny.

Rekomendując na rynku nowe produkty, mamy na uwadze wizję rozwoju naszej firmy, jako: nowoczesnej, uczciwej, innowacyjnej i stanowiącej na lepsze i wygodniejsze życie dla naszych klientów, kontrahentów, przedstawicieli handlowych, pracowników, nas samych i społeczności lokalnej.

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, interesujące pomysły i kolejne możliwości. Codziennie przekuwamy je na konkretne działania i projekty.

Entuzjazm i pasja są naszą siłą napędową.

logo_intelio_eu_sprzedaz_serwis_gwarancyjny_pogwarancyjny-naprawa-door-to-door-opole-warszawa-katowice-krakow-wroclaw-btdgoszcz-gdynia-szczecin
slogan-reklamowy-logo_intelio_eu_sprzedaz_serwis_gwarancyjny_pogwarancyjny-naprawa-door-to-door-opole-warszawa-katowice-krakow-wroclaw-btdgoszcz-gd...